Politechnika Opolska

Dzień otwarty KBA Automatic

Członkowie Koła Naukowego PLC Team wraz z opiekunem Panem dr Pawłem Majewski wzięli udział w dniach otwartych Firmy KBA Automatic w Opolu. Pracownicy firmy KBA przygotowali zestawy z różnymi komponentami używanymi w przemyśle tak, aby przybliżyć to czym zajmują się na co dzień:
– stanowisko Safety, gdzie można było poznać działanie mechanizmów bezpieczeństwa, które zapewniają wymaganą ochronę osobom pracującym przy maszynach, manipulatorach czy na liniach produkcyjnych
– układ z robotem kartezjańskim poruszającym się w 3 osiach, którego zadaniem było przenoszenie metalowych elementów do nadanego punktu zaprogramowanego dzięki sterownikowi Siemens
– stanowisko z manipulatorem Mitsubishi, którego zadaniem było sprawdzanie jakości plastikowych drążków. W omawianym układzie były zastosowane również komponenty pneumatyczne.

Po zaprezentowaniu stanowisk studenci zostali oprowadzeni po firmie, a pracownicy odpowiedzieli na nurtujące pytania z zakresu manipulatorów, robotów pracujących na liniach produkcyjny, czy sterowników programowalnych.

Dziękujemy wszystkim pracownikom firmy KBA Automatic za miłe przyjęcie i pokazanie swojego zaplecza technicznego. Jesteśmy wdzięczni za przekazane informacje, ciekawostki, a przede wszystkim, za podzielenie się swoim doświadczeniem.

WYDARZENIA

Obrona cyberprzestrzeni

Cyberataki stają się coraz bardziej kosztowne i niestety coraz częstsze. Cyberbezpieczeństwo staje się hiperważnym

WAŻNE

Inne aktualności