Z przykrością informujemy, że 26 listopada 2020r. zmarł dr inż. Jacek Korniak, wykładowca Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Jacek Korniak urodził się 26 stycznia 1972 r. w Ozimku, gdzie skończył szkołę podstawową. W 1992 ukończył Technikum Elektryczne im. T. Kościuszki w Opolu. Studia podjął w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu, należał do grona najlepszych studentów na roku, dlatego w ramach ITS ukończył je wcześniej niż reszta rocznika, a od lutego 1997 r. już nieprzerwanie pracował na Politechnice Opolskiej, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Pracę doktorską obronił w 2005 r. pod kierunkiem prof. Ryszarda Rojka.

W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Automatyki oraz był kierownikiem kilku dydaktycznych projektów stażowych, opiekunem praktyk oraz założycielem i opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Automatyków. Również aktywnie współpracował z przemysłem w zakresie automatyki przemysłowej.

Był nauczycielem bardzo lubianym przez całą społeczność akademicką. Zawsze uśmiechniętym i chętnym do pomocy, często angażował się w działania promocyjne i organizacyjne na Wydziale.

Był niezwykle zaangażowany w pracę dydaktyczną, o czym świadczą m.in. dziesiątki prowadzonych przez niego prac dyplomowych na wszystkich formach i stopniach studiów. Jest to niezwykle wielka strata dla Katedry Automatyki, Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz całej naszej uczelni.

Prywatnie jego wielką pasją była muzyka. Był wieloletnim organistą w rodzinnej parafii w Ozimku oraz udzielał się w chórze przy Domu Kultury w Ozimku.

Będzie nam Go bardzo brakowało.

Pracownicy i studenci

Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki

Szanowni Państwo
Zachęcamy do wypełniania niniejszej księgi kondolencyjnej oraz podzielenia się z nami również swoimi wspomnieniami, związanymi ze spotkaniem na swojej drodze życiowej dr Jacka Korniaka. Niech pamięć o nim trwa…

Kondolencje można złożyć także wysyłając treść, pamiątkowe zdjęcia na adres info.weaii.po@gmail.com. Kondolencje przekazane tą drogą nie będą publikowane na tej stronie. Skrzynka ta jest obsługiwana przez Ewelinę Piotrowską, Prodziekan ds. organizacyjnych na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki

Wszystkie myśli i wspomnienia zostaną utrwalone w Pamiątkowej Księdze.

Długo zastanawiałem się się co napisać w takiej sytuacji kiedy umiera tak młody człowiek - kolega i współpracownik oraz były student. W ciągu 41 lat pracy na naszej Uczelni nie było takiej sytuacji, aby pracownik z kregu osób, które znałem blisko, odszedł tak nagle. Straty, która wiąże się z brakiem Jacka wśród nas nie można bowiem opisać za pomocą kilku zdań, tak jak nie można opisać tego jak teraz będzie wyglądać przejście po budynku P3 Politechniki Opolskiej ze świadomością, że Jego tam nie spotkam. Trudno jest bowiem na kartce papieru opisać ciepło, dobroć, życzliwość oraz uśmiech, które to zawsze emanowały z osoby Jacka. Strata tej dobrej energii, którą on przekazywał zupełnie bezinteresownie swojemu otoczeniu: kolegom i studentom, jest bowiem niemożliwa do zastapienia niczym innym. Od momentu kiedy odszedłeś Jacku, na Uczelni będzie już zimno.

dr inż. Sławomir Pluta

2021-01-04 12:49:06

Dr inż. Jacek Korniak - Człowiek z dużej litery. Uczucie głębokiego smutku i żal, że tak za wcześniej odszedł od nas. Świetle i ciepłe wspomnienie o Jacku na zawsze zostaną w mojej pamięci.

Prof. V. Khoma

2021-01-04 07:18:50

Jacku, zawsze będę Cię wspominał jako osobę błyskotliwą i wybitną i jest mi  niezmiernie przykro z powodu tej nieoczekiwanej straty, która dotknęła nas wszystkich,
profesor z Ukrainy Sergii Kaim

2020-12-31 11:59:30

Pamiętam Jacka jeszcze z jego czasów studenckich. Był chyba na drugim roku i miałem go na laborce z elektroniki. Był w grupie z bratem albo z innym studentem. Był po elektryczniaku w Opolu więc na laborce im nie przeszkadzałem - wchodzili, mierzyli co trzeba i wychodzili z kompletem wyników. Sprawozdania były wzorcowe - długo je trzymałem na pamiatkę. Za laborkę dostał 5 ale to było za mało na tle innych studentów. Takich jak on było może 1-2% (w tamtych czasach). Taki był Jacek od zawsze - dokładny, pracowity i uprzejmy. Będzie go nam brakowało.

Marek Madej

2020-12-30 16:20:44

Wyrazy współczucia dla rodziny.

Odszedł wspaniały człowiek i promotor.

Honorata

 

2020-12-25 16:30:09

Szanowna Rodzino Ś.P. Jacka, Szanowni Jego Przyjaciele, Koledzy, Studenci,

wiele lat temu miałem przyjemność poznać Jacka jako jednego z moich nauczycieli akademickich. W mojej pamięci z czasów studiów pozostanie On na zawsze jako osoba posiadająca nie tylko ogromną wiedzę z tematyki sterowania i automatyki, ale przede wszystim jako człowiek życzliwy, miły, bardzo kulturalny i co nie było "normalnością w tamatych czasach", osoba potrafiącą znaleść czas dla każdego studenta, który zwrócił się do Niego z pytaniem, czy problemem.

Z czasów wieloletniej wspólnej pracy na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej zapamiętam Cie natomiast jako wspaniałego Kolegę, który nawet w biegu obowiązków służbowych, potrafił znaleść choć chwilę czasu na rozmowę o problemach Uczelni, Wydziału, ale także o elementach towarzyszących pozauczelnianemu życiu każdego z nas. Będac członkiem Senatu Politechniki Opolskiej, chyba w jednej z najtrudniejszych Jego kadencji, nie bałeś się stanąć po stronie wartości i obrony godności akademickich. Dziękuję za to wszystko, myślę że nie tylko w swoim imieniu.

Kochani, "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - Jacku - za szybko, zdecydowanie za szybko !!!

Spoczywaj w pokoju. Sit Tibi Terra Levis...

Sebastian Borucki

2020-12-23 14:02:31

Drogi Jacku,

poznałam Cię jeszcze w Elektryku, gdzie byłeś jednym z moich ulubionych nauczycieli. Wiele lat później spotkałam Cię ponownie w Katedrze Automatyki, już jako koleżanka z pracy. Odszedłeś tak niespodziewanie i w kwiecie wieku. Taka wielka szkoda. Będę Cię zawsze miło wspominać i z uśmiechem na ustach, bo byłeś wspaniałym Człowiekiem. Dziękuję, że byłeś.

Daria Wotzka

2020-12-23 11:11:28

Drogi Jacku,

poznaliśmy się jeszcze w "Elektryczniaku", natępnie nasze drogi połączyła Uczelnia na której wspólnie pracowaliśmy. Przez całe swoje życie udowadniałeś na każdym kroku, że jesteś bardzo wartościowym i dobrym Człowiekiem i w każdej chwili można liczyć na Twoją pomoc i wsparcie. Byłeś dla wielu z nas wzorem do naśladowania. Będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju!

Wiesław Kopterski

2020-12-23 08:48:49

Wielki mały człowiek, Bardzo wielka szkoda dla całej społeczności. Człowiek który pasował do każdego zadania. Wielkie straty i wielka szkoda. Jedna nadzieja że tam gdzie trafi będzie również niezbędny !!!

Spoczywaj w spokoju

Aldona i Paweł Wosik

2020-12-15 20:32:24

Drogi Jacku,

uczyłeś mnie jako studenta, pomagałeś w początkach pracy dydaktycznej na Uczelni, angażowałeś w szereg inicjatyw, które dawały mi wiele satysfakcji. Wśród Studentów, których uczyłem i uczę zawsze miałeś opinię jednego z najlepszych nauczycieli. Twoja energia i chęć działania udzielała się innym. 

Spoczywaj w pokoju.

Szczepan Paszkiel

 

2020-12-15 10:56:16

Szanowny sąsiedzie,dr Jacku,będę cię wspaniale pamiętał na zawsze,mieszkamy na osiedlu domków jednorodzinnych blisko siebie,kiedy ostatnio mieliśmy okazję się widzieć obiecałeś że się spotkamy,byłeś u mnie w Juraparku,obiecałeś że mnie odwiedzisz..pozostawiłeś pustkę,parafię ( nie będzie miał kto grać na organach tak cudownie jak ty).na zawsze w pamięci i sercach sąsiad Piotr Jaskulski

 

2020-12-12 12:33:03

Jacku, będzie mi Ciebie bardzo brakowało. Twoja śmierć to wielka strata dla nas wszystkich.

Marta

2020-12-11 19:54:53

Odszedł wspaniały promotor, wyrozumiały nauczyciel akademicki, dobry Człowiek...

Dziękuję, Panie Doktorze!

Mariusz

2020-12-09 15:02:33

Zapamiętam Pana jako świetnego dydaktyka, jednego z najlepszych z jakimi miałem kontakt. Inni zapamiętają jako naukowca, muzyka, jeszcze inni, po prostu kolegę. Ze świecą trzebaby pewnie szukać kogoś, kto nie wspominał by Pana dobrze. Ile tych świec zapłonie teraz.. Świece zgasną, przekazana wiedza i pasja w nas pozostanie.

Dziękuję.
Student

2020-12-07 19:53:28

Nikt nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie ...

Pan Jacek był mężem, tatą, synem, bratem, czyimś przyjacielem, znajomym i wykładowcą,

współpracownikiem, organistą, muzykiem, ale przede wszystkim, co mogą wszyscy potwierdzić

był dobrym, wartościowym i skromnym człowiekiem.

Dlatego każdemu z nas, nawet tym, którzy nie za długo mieli z nim kontakt jest po prostu tak bardzo przykro. 

Przykro, że to już pewne, że go na tej ziemi nie spotkamy. 

Pozostawił po sobie dobre wspomnienia i nadzieję. 

Nadzieję, że jeżeli przyjdzie czas na nas, a to jest nie uniknione, to on będzie tam na nas czekał. Zapewne grając na jakimś instrumencie.

Niech świadectwo jego życia pomaga nam codziennie, być po prostu dobrymi ludźmi takimi jak On był.

Spoczywaj w pokoju! 

Serdeczne wyrazy współczucia w tym niewyobrażalnie trudnym czasie dla żony, synów, rodziców, brata z rodziną, przyjaciół i znajomych     

Były Student Informatyki

2020-12-04 17:01:17

Panie Profesorze, jestem przekonany, że Pana śmierć to wielka strata dla uczelni. Jako były student wspominam Pana w samych superlatywach, zapamiętam Pana jako wiecznie uśmiechniętego człowieka, na którego zajęcia chodziło się z przyjemnością. Zawsze cechowała Pana wysoka kultura,  a przebywanie w Pana towarzystwie dawało nam - studentom - poczucie wzajemego szacunku. Zawsze służył Pan pomocą i potrafił w ciekawy i praktyczny sposób przedstawić teść wykładanych przedmiotów. Ze wzruszeniem wspominam rozmowy pomiędzy zajęciami, podczas których z wielką pasją opowiadał Pan o swoim hobby - muzyce organowej. Myślę, że jest Pan zaprzeczeniem tezy, że nie ma ludzi niezastąpionych.

Zapewniam o modlitwie,

były student AiR

2020-12-04 15:07:11

Jest mo strasznie przykro z tego powodu. Jako były student, który miał przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez chciałbym podziękować Panu (teraz w modlitwie), a rodzinie złożyć najszczersze kondolencje. 

Student AiR

2020-12-04 11:10:36

Spoczywaj w pokoju, Drogi Kolego

Darek Koteras

2020-12-04 09:07:27

Jacku, odszedłeś tak szybko. Wspominam Ciebie jako wspaniałego nauczyciela, gdy byłem studentem i równie wspaniałego kolegę z pracy na Uczelni i z działalności w SEP. Twoje zaangażowanie w promocję Uczelni może być wzorem dla innych.

Spoczywaj w pokoju.

Pamiętający w modlitwie

Andrzej Waindok

 

2020-12-03 22:28:48

Boże czemuś  go nam zabrał? On był nam tu na ziemi tak potrzebny.Spoczywaj w spokoju Jacku.     M.M

 

2020-12-03 22:08:08

Odszedł człowiek, który kochał życie, pełen energii i zapału, dobrego słowa i empatii.

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.

 

2020-12-03 21:50:52

Jacku, dziękuje Tobie za świadectwo Twojego życia.

Spoczywaj w pokoju.

Piotr

2020-12-03 18:57:33

Bardzo dobry człowiek, bardzo wielka strata.

Żegnaj Jacku. Krzy.

2020-12-03 17:13:40

Zawsze miły i uśmiechnięty...

Będzie nam wszystkim Ciebie brakowało.

Duża strata dla środowiska akademickiego.

Wzór pracowitości, zaangażowania, energii, optymizmu i dobrego humoru.

Odpoczywaj w Pokoju

Dariusz Zmarzły

Przewodniczący dysypliny Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika.

2020-12-03 15:59:12

Jako studentka zapamiętam Ciebie jako wyrozumiałego ludzkiego wykładowcę, który zawsze potrafił znaleźć dla nas chwilę i pomóc z różnymi problemami. Zawsze można było do Ciebie podejść i porozmawiać i zawsze miałeś czas.

Jako koleżanka z pracy zapamiętam Ciebie jako dobrego kolegę i szczerego, otwartego człowieka. Ciągle widzę jak mijam Ciebie na korytarzu, uśmiechniętego. Idącego z energią do pracy. 

Spoczywaj w pokoju

Anna Bryniarska

2020-12-03 15:25:44

Człowiek z duża ilością energii do działania. Dzięki takim osobom studenci mogli realizować swoje cele oraz uczestniczyć w różnych programach. Dziękujemy!

Spoczywaj w pokoju

Były student

2020-12-03 12:42:15

Zawsze uśmiechnięty i z dobrym słowem. Świat na pewno będzie uboższy, bo odszedł dobry kolega i wspaniały nauczyciel akademicki. Wyrazy współczucia dla najbliższych. Jacku na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Marzena Szewczuk-Stępień

2020-12-03 12:06:31

Drogi Jacku,

 

dziękuję Ci za niemal 40 lat naszej znajomosci i przyjaźni.

Byłeś człowiekiem o dobrym sercu, zawsze uśmiechniętym, optymistycznie nastawionym do świata i do ludzi.

Odszedłeś o wiele za wcześnie, sprawiając wielki ból Rodzinie i Przyjaciołom.

Twoje odejście jest dużą stratą także dla naszej uczelni oraz dla społeczności Ozimka.

Spoczywaj w pokoju.

 

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia Twoim Bliskim

składa 

Krzysztof Bartecki

 

2020-12-03 12:05:47

Jeden z najlepszych nauczycieli/wykładowców napotykanych na mojej drodze dydatkycznej.

Zawsze wzbudzał respekt, szacunek i sympatie za to co robił.

 

Spoczywaj w pokoju [*]

Były student

2020-12-03 11:54:41

Nauczyciele są drogowskazami, Ty takim byłeś...

 

Głębokie wyrazy współczucia [*] 

Były student

 

 

 

2020-12-03 10:48:28

Najszczersze wyrazy współczucia oraz zapewnienie o modlitewnej pamięci o Jacku dla żony, synów, rodziców oraz całej rodziny i przyjaciół składa 

Mirosław Szmajda

kierownik Katedry Automatyki Politechniki Opolskiej

Jacku, spoczywaj w pokoju.

2020-12-02 23:06:23