W Opolu trwa 26. Międzynarodowa Konferencja Naukowa Electric Power Engineering (EPE 2026) – prestiżowe wydarzenie poświęcone zagadnieniom elektroenergetyki w obszarze nauki, badań, rozwoju oraz zastosowań przemysłowych. Konferencja odbywa się w hotelu Mercure w Opolu i stanowi ważną platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz najnowszych osiągnięć pomiędzy przedstawicielami środowiska naukowego, badawczego i przemysłowego.

Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła licznych ekspertów, naukowców, doktorantów oraz przedstawicieli firm i instytucji związanych z sektorem energetycznym. Uczestnicy biorą udział w sesjach naukowych, prezentacjach wyników badań oraz dyskusjach dotyczących współczesnych wyzwań i kierunków rozwoju elektroenergetyki.
Międzynarodowy charakter wydarzenia podkreśla znacząca obecność uczestników z zagranicy, reprezentujących między innymi Czechy, Słowację, Niemcy, Francję, Austrię, Finlandię, Węgry, Rumunię, Hiszpanię, Szwecję oraz Turcję. Tak szerokie grono uczestników sprzyja budowaniu międzynarodowej współpracy naukowej i wymianie doświadczeń w zakresie nowoczesnych technologii energetycznych.
Konferencja EPE 2026 obejmuje tematykę związaną m.in. z systemami elektroenergetycznymi, odnawialnymi źródłami energii, automatyką, nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie przesyłu i dystrybucji energii oraz innowacjami wspierającymi transformację energetyczną.
Wydarzenie stanowi również doskonałą okazję do integracji środowiska naukowego i przemysłowego oraz promocji najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w sektorze elektroenergetycznym.
Cieszymy się, że Opole stało się miejscem spotkania ekspertów i specjalistów z wielu krajów, wspólnie tworzących przestrzeń do dyskusji o przyszłości energetyki i nowoczesnych technologii.
Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Opolska, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, we współpracy z VSB – Technical University of Ostrava.


















